Taneční obor historický tanec
 


I. stupeň základního studia

Prostřednictvím základů lidového tance, klasické a současné taneční techniky směřuje výuka k přípravě studia historického tance. Vyučuje se především správnému držení těla, uvolnění a zároveň zpevřování svalů a prostorové orientaci. Pohybovými hrami, zpěvem a hrou na Orffovy nástroje se rozvíjí hudebnost a rytmičnost. Improvizačními etudami a poslechem dobové hudby se zapojuje vlastní fantazie. Na hodinách se pracuje i se scénickými, výrazovými a divadelními prvky a dbá se na správný pěvecký a mluvený projev.

Výuka probíhá:
tělocvična MŠ Revoluční 26, Praha 1,

středa
14 - 15.35 (Marie Žižková)
15. 45- 17.20 (Kristýna Trojanová)

II. stupeň základního studia

Studium začíná výukou jednodušších společenských tanců 17. století (tzv. kontratanců) a kruhových tanců lidového původu (tzv. bránlů). Pokračuje se náročnějšími kontratanci 18. století a přídávají se složitější krokové variace. V další fázi se výuka soustřeďuje na italské a francouzské dvorské tance 15. století a ve vyšších ročnících se pracuje na dvorských tancích 16. století pocházajících z Francie, Itálie a Anglie a vyučuje se základům barokního scénického tance. Na fundamentu osvojených prvků jednotlivých období vytvářejí studenti vlastní krokové i prostorové choreografie, které uplatřují v autorských tanečních představeních.
Žáci 1. i 2. stupně vystupují dvakrát ročně na vystoupeních školy, ale v průběhu školního roku a v létě také na hradech a zámcích.

Výuka probíhá:

 

vyučující

Kristýna Trojanová (tanec)
Marie Žižková (tanec)
Jana Žižková (klavírní doprovod)
Iva Matošková (klavírní doprovod)

© Jiří Socha 2008
kontakt: malabry@seznam.cz
hlavní stránka -- mapa stránek -- kontakty
Kopírování obsahu stránek zus-upujcovny.cz jen se souhlasem vlastníka stránek.
kódování stránky utf-8
hostováno na serveru Savana