Hudební obor oddělovník dechové nástroje

Dechové nástroje patří k oblíbeným nástrojům. Bývá zvykem, že žáci se nejdříve učí na zobcovou flétnu. Někteří u ní zůstanou po celou dobu studia. Jiní po 10. roce, kdy se jim již prohloubí jejich dechový fond a zvětší rozpětí prstů, si vyberou některý jiný dechový nástroj. Na naší škole nabízíme výuku na příčnou flétnu, klarinet, hoboj, saxofon a fagot.

Kromě sólové hry si žáci zvykají na souhru, hrají v duech, triích a zdokonalují se ve hře z listu. Jako zkušenější se mohou zapojit do různých komorních seskupení nebo do saxofonového orchestru či souboru Villanella, které působí na naší škole, někteří vypomáhají i mimo školu v pražských studentských orchestrech.

hráči na flétnu

Výuka probíhá na ZUš U Půjčovny 4, v Gymnáziu J. Patočky, Jindřišská 36 a v Zš Jindřišská 32.

Vyučující:

Irena Šedivá (příčná flétna, zobcová flétna)
Andrea Rosíková (příčná flétna, zobcová flétna)
Martin Hejsek (klarinet, saxofon, zobcová flétna)
Bedřich Hejsek (hoboj, zobcová flétna)
Petr Budín (fagot, zobcová flétna)
Lucie Sochová (zobcová flétna, soubor Villanella)
Jakub Šefl (zobcová flétna, trubka)