Hudební obor dechové nástroje

Dechové nástroje patří k oblíbeným nástrojům. Bývá zvykem, že žáci se nejdříve učí na zobcovou flétnu. Někteří u ní zůstanou po celou dobu studia. Jiní po 10. roce, kdy se jim již prohloubí jejich dechový fond a zvětší rozpětí prstů, si vyberou některý jiný dechový nástroj. Na naší škole nabízíme výuku na příčnou flétnu, klarinet, hoboj, saxofon a fagot.

Kromě sólové hry si žáci zvykají na souhru, hrají v duech, triích a zdokonalují se ve hře z listu. Jako zkušenější se mohou zapojit do různých komorních seskupení nebo do saxofonového orchestru či souboru Villanella, které působí na naší škole, někteří vypomáhají i mimo školu v pražských studentských orchestrech.

Výuka probíhá na ZUš U Půjčovny 4, v Gymnáziu J. Patočky, Jindřišská 36 a v Zš Jindřišská 32.

Vyučující:

Irena Šedivá (příčná flétna, zobcová flétna)
Martin Hejsek (klarinet, saxofon, zobcová flétna)
Bedřich Hejsek (hoboj, zobcová flétna)
Petr Budín (fagot, zobcová flétna)